Слушать радио киев еврейский

Елеонора Гройсман на бріфінгу Бориса Тарасюка про співробітництво з ЄС

Март 24th, 2010 | by admin |

Брифінг Голови парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Б.Тарасюка, присвячений результатам Чотирнадцятого засідання Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулося у Брюсселі 22-23 березня 2010 р.

Борис Іванович розповів, що в цілому він задоволений брюсельским засіданням.

Він прокоментував Заключні Заяву та рекомендації.

На його думку, дуже Важливим є той факт, що Україна, як і будь-яка  європейська держава, що поважає права та основні свободи, а також верховенство права  може звернутися з поданням, що до членства в ЄС.

Б.Тарасюк зазначив, що під час засідання було обговорено широке коло питань у контексті взаємин між Україною та Європейським Союзом, зокрема, щодо переговорного процесу з укладання нової Угоди про асоціацію включно із зоною вільної торгівлі.

Також учасники засідання обговорили питання щодо започаткування Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ – нової парламентської форми співробітництва, яка об?єднує Європарламент і парламенти шести країн – партнерів Східного партнерства.

Голова Комітету на прес-конференції підкреслив, що в роботі цієї парламентської асамблеї братимуть участь 60 депутатів Європарламенту, а також по 10 депутатів парламентів країн-партнерів Східного партнерства (України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Білорусі).

Окрім того, обговорено питання внутрішнього розвитку як в Україні (в контексті президентських виборів і формування нових виконавчих структур влади), так і в Євросоюзі (в контексті набуття чинності Лісабонським договором 1 грудня 2009 року, який надав ЄС більш сильне керівництво та посилює роль Європарламенту).

Учасники засідання розглянули перспективи візових взаємин між Україною і Європейським Союзом. Б.Тарасюк нагадав, що на минулому засіданні, за його пропозицією, було утворено Робочу групу Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС, до якої увійшли по 5 представників від кожної сторони. Кінцеву доповідь цієї Робочої групи, відповідно до Заключних Заяви та рекомендацій, ухвалених за результатами Чотирнадцятого засідання КПС, рекомендовано Верховній Раді України і Європарламенту розглянути на своїх пленарних засіданнях для прийняття конкретних рішень.

За його словами, у заключному документі зафіксовано і рекомендацію щодо розширення категорій українських громадян, які можуть користуватися перевагами Угоди про спрощене оформлення віз, а також пошуку належних шляхів спрощення загальних візових процедур для українських громадян з огляду на нове візове законодавство ЄС. Б.Тарасюк підкреслив, що між Верховною Радою України і Європарламентом існує спільне розуміння цього питання.

У контексті візової політики розглянуто питання підготовки так званої “дорожньої карти”, яка має визначити етапи і конкретні положення щодо набуття Україною статусу країни, готової до запровадження безвізового режиму.

Б.Тарасюк повідомив, що єврокомісар Стефан Фюле планує незабаром відвідати Україну для проведення консультацій з українською стороною, зокрема, щодо питань візової політики.

Під час Чотирнадцятого засідання КПС, повідомив Б.Тарасюк, обговорено також питання економічного і секторального співробітництва між Україною та ЄС, співробітництва в газовій сфері тощо.

Акцентувалася увага і на подальшому розвитку співробітництва між Україною і Європейським інвестиційним банком, з яким, за словами Б.Тарасюка, вже укладено контракти на інвестиційні проекти в Україну на суму 500 млн. євро, а також існує перспектива укладення таких контрактів на суму 700 млн. євро.

У питаннях співробітництва в енергетичній галузі зверталася увага на те, що виконання Спільної Декларації (прийнятої на Міжнародній інвестиційній конференції 2009 року з питань модернізації ГТС України) має посилити енергетичне співробітництво між Україною та ЄС і безпеку постачання енергоресурсів.

Окрім того, українська сторона закликала Європейський Парламент та Європейську Раду якнайшвидше прийняти позитивне рішення стосовно виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

jjk

huh

jjh

олгрро

Sorry, comments for this entry are closed at this time.