Слушать радио киев еврейский

Держава та всі релігійні конфесії виступили разом проти абортів

Сентябрь 22nd, 2010 | by admin |

22 вересня відбулася прес-конференція на тему «Аборти в Україні: як зберегти понад 200 тисяч життів щороку? Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності»
Конференція проходила на теплохід «Зірка Дніпра» в рамках IV Національного конгресу з біоетики.

Лікарі-практики та науковці від медичної спільноти, представники влади та політики, релігійні та громадські діячі зібралися разом з метою пошуку шляхів запобігання абортам в Україні.

За офіційними даними, нині в Україні роблять понад 200 тисяч абортів на рік. Ця цифра є значно більшою, якщо врахувати неофіційні дані про операції з переривання вагітності. При цьому кількість абортів в Україні втричі перевищує європейські показники. 40% українських жінок репродуктивного віку хоча б раз в житті робили аборт, порахували фахівці. Кожне десяте переривання вагітності відбулося, коли дівчині ще не було 19 років. Однак аборт у будь-якому вигляді для жінки не минає безслідно, завдаючи шкоди і здоров’ю, і психологічному стану. Учасники прес-конференції розкажуть про підготовлені в рамках Симпозіуму пропозиції у сфері запобігання абортам в Україні.

Організаторами прес-конференції виступили Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

В прес-конференції взяли участь Василь Князевич – екс-Міністр охорони здоров’я України (2007 – 2010 рр.), кандидат мед.наук; єпископ Маркіян Трофим’як – Черговий Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій; професор Тетяна Татарчук – завідувач відділенням ендокринної гінекології ІПАГ АМН України, доктор мед.наук; Радмила Гревцова – президент ВГО «Українська медико-правова асоціація», адвокат, кандидат юридичних наук; Владика Августин (Маркевич) – Архієпископ Львівський та Галицький Української Православної Церкви.

1

2

3

Єпископ Маркіян Трофим’як – Черговий Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій виступив від імені православних, католицьких, іудейських та мусульманських релігійних конфесій. Він зазначив, що так як всі релігії солідарні в тому що людське життя дається від Бога та починається з моменту зачаття і продовжується до природної смерті, Церков вбачає свою задачу в збереженні життя даного Богом.

Василь Князевич – екс-Міністр охорони здоров’я України (2007 – 2010 рр.) сказав що в той період, коли він був міністромохорони здоров’я , між МОЗ та Радою Церков був укладений договір про співпрацю. Держава співпрацює із Церквою в питаннях профілактики абортів, допомоги сиротам, організацій хоспісів для невиліковно хворих та в питаннях реабілітації алко – та наркозалежних.

На журналістське питання про динамику в статистиці абортів в Україні за останні роки він зазначив, що з часів СРСР абсолютно чіткої статистики по абортам не має, так як приватні клініки можуть подавати дещо змінену статистику, враховуючи свій комерційний інтерес.

Елеонора Гройсман поставила питання учасникам прес-конференції:
– Про те, що аборт є злом, я розумію, що Міністерство охорони здоров’я та Церков знайшли спільну мову, а яке відношення до контрацептивних засобів, які окрім запобігання вагітності, мають ще й раннє абортивну дію.

На це питання відповіла Тетяна Татарчук . Вона зазначила, що це дуже важливе питання і консенсус по ньому досі не знайдений, Держава зобов’язана допомагати в плануванні родини всім жінкам незалежно від їх світогляду і релігійних почуттів. Одні жінки тяжіють до більш натуральних засобів попередження вагітності, а інші до гормональних контрацептивів. І задача лікарів допомогти кожній з них.

Серед присутніх на конференції було багато представників релігійних та громадських організацій, які протягом багатьох років проводять протиабортну роботу та навчання натуральним засобам запобіганню вагітності. Серед них громадська організація «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс», Центр підтримки та захисту дітей при Українській незалежній раді єврейських жінок, Фонд «За гідність людини», Фонд «Дар життя» та інші.

В той же час у фойє були представлені стенди громадської організації ІНСАЙТ, які «розвінчували міфи про аборти», які завдають шкоди здоров’ю жінок. Був малюнок з написом, що протиабортну роботу направлену на жінок ініціюють саме чоловіки у кількості 77%. На другому стенді толерантно повідомлялося про «інші» – лесбійські та гейські відносини. Та право жінки на аборт.

4

5

6

7

8

9

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.