Слушать радио киев еврейский

Президент України Віктор Янукович та Держсекретарь США Хіларі Клінтон 2 липня 2010 року зустрілися з журналістами

Июль 2nd, 2010 | by admin |

Президент України Віктор Янукович та Держсекретарь США Хіларі Клінтон 2 липня 2010 року зустрілися з журналістами в Адміністрації Президента України.

15

16

17

18

19

20

На історичну зустріч Президента України Віктора Януковича та Держсекретаря США Хіларі Клінтон були запршені представники різних засобів масової інформації. На зустрічі був присутній заступник головного редактора газети “Київ єврейський” ОлександрТокар.

Президент України щиро привітав поважну гостю: «Мені приємно вітати Главу американського зовнішньополітичного відомства в Україні. Я вдячний Вам, шановна пані Держсекретар, Президентові Обамі за теплі слова на мою адресу з нагоди мого ювілею».
Віктор Янукович наголосив, що зустріч з пані Державним секретарем підтвердила обопільну готовність двох країн до подальшого поглиблення двосторонніх відносин на основі положень Хартії Україна – США про стратегічне партнерство.
Під час зустрічі були обговорені найбільш актуальні питання українсько-американських відносин та окреслені напрями розширення співробітництва. «Це стосується, зокрема, посилення співпраці в сфері торгівлі та інвестицій. Окремо було обговорено практичні аспекти виконання домовленостей, досягнутих під час моєї зустрічі з Президентом Б. Обамою у квітні цього року у Вашингтоні. У ході нашої зустрічі ми також обмінялися думками щодо низки важливих міжнародних питань і відзначили спільність бачення шляхів їх вирішення», – зазначив Віктор Янукович.
Президент України високо оцінив готовність США надавати сприяння Україні на найважливіших для нашої держави напрямках – відновлення співпраці з МВФ, подолання наслідків фінансово-економічної кризи, проведення системних реформ у нашій країні.
«Ми цінуємо підтверджену сьогодні послідовну позицію США щодо гарантування суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і непорушності кордонів України. Це особливо важливо для України як для європейської позаблокової держави. Хочу наголосити, що США є нашим надійним стратегічним партнером. І з української сторони ми готові докласти необхідних зусиль для зміцнення нашого партнерства» – сказав у своїй промові Президент України.
Державний секретар США Хіларі Клінтон у вступному слові подякувала Президенту України за його гостинність у його державі. І від імені Президента Барака Обами і свого імені привітатала із Днем народження, який наближається.

Хіларі Клінтон виразила задоволення від приїзду до Києва: «Я дуже рада, що знову повернулася до Києва. Я тут вже була чотири рази – двічі як перша леді, один раз як сенатор від Штату Нью-Йорк і тепер як Державний секретар».
Хіларі Клінтон виразила задоволення корисною і продуктивною зустрічею з Президентом України.
«Ми обговорили, як Україна і США можуть поглибити і поширити наше стратегічне партнерство, як ми можемо продовжувати роботу американсько-української комісії зі стратегічного партнерства, яку я очолюю разом з Міністром закордонних справ Костянтином Грищенком.
У той час, коли Україна рухається вперед, ви будете стояти перед питанням щодо вашого місця в регіоні та у світі. Деякі намагаються примусити українців робити вибір між Росією або Заходом. Ми переконані, що це – фальшивий вибір. Україна є незалежною державою. І ми сподіваємося, що Україна матиме добрі відносини зі своїми сусідами, включаючи і Росію. Україна прагне конструктивних тісних взаємин зі Сполученими Штатами і державами Євросоюзу».

Держсекретар США зазначила, що під час зустрічі обговорювалися питання економічної реформи. А також важливість захисту української демократії шляхом підтримки міцного громадянського суспільства, незалежності ЗМІ і прозорості державного сектору. В своїй промові пані Клінтон приділила увагу історичному рішенню,прийнятому Україною, про вивезення високозбагаченого урану з території України до 2012 року.
На завершенні свого виступу Хіларі Клінтон наголосила, що Президент Барак Обама, і вона особисто чекають на багато років співробітництва між урядами і народами США та України.

01

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.