Слушать радио киев еврейский

Урочисте засідання Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці прийняття декларації про Державний суверенітет України

Июль 16th, 2010 | by admin |

Урочисте засідання Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці прийняття декларації про Державний суверенітет України відбулося 16 липня 2010року.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин на початку повідомив, що на урочистому засіданні присутні Прем’єр-міністр України Микола Азаров та члени Уряду, Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, Голова Верховного Суду України Василь Онопенко, Голова Вищого Адміністративного Суду України Олександр Пасенюк, Голова Національного банку України Володимир Стельмах, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Головуючий також повідомив про участь в урочистому зібранні народних депутатів України першого та наступних скликань, Президента України у 1991-1994 рр. Леоніда Кравчука, Голів Верховної Ради України попередніх скликань, колишніх Прем’єр-міністрів України, представників духовенства, дипломатичного корпусу та інших посадових осіб.
У виконанні хору прозвучав Державний Гімн України.

З нагоди 20-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України Президент України Віктор Янукович виступив зі зверненням до українського народу і запропонував його увазі учасників засідання.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив перед учасниками засідання. Він назвав прийняття Верховною Радою Української РСР 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України подією виняткового значення. “Декларація стала першим і найбільш вагомим кроком на шляху розбудови суверенної, незалежної Української держави. І що особливо важливо, започаткувала становлення якісно нового етапу в розвитку та захисті прав і свобод людини в Україні”, – наголосив В.Литвин.

4

5

6

7

10

11

2

У Верховній Раді України відкрито виставку, присвячену 20-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України/

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, що проголосила верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах, народовладдя та самовизначення української нації. В історії України цей день став видатною подією на багатовіковому шляху до незалежності та власної державності.

З нагоди 20-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України і Державний комітет архівів України підготували документальну виставку, на якій представлено близько 70 документів з Національного архівного фонду України та особистих архівів учасників події.

На виставці, серед інших, представлені копії архівних документів, які раніше не експонувалися. Зокрема, фотодокументи про події 16 липня 1990 р. (Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С.Пшеничного), порядок денний засідання Верховної Ради УРСР, на якому розглядався проект Декларації про державний суверенітет України, рукописний оригінал Постанови Верховної Ради УРСР “Про День проголошення незалежності України” з підписами депутатів Верховної Ради УРСР, власноручна заява В.А.Івашка про припинення повноважень Голови Верховної Ради УРСР (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України), документи про участь делегації УРСР у роботі конференції Об?єднаних Націй з вироблення статуту Загальної міжнародної організації для підтримання миру і безпеки (Галузевий державний архів МЗС України), фото з особистих архівів учасників подій 16 липня 1990 року.

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.