Слушать радио киев еврейский

В Україні намагаються перемогти корупцію

Октябрь 20th, 2010 | by admin |

Під головуванням Президента України Віктора Януковича проходить засідання Національного антикорупційного комітету.
Газета “Київ єврейський” спостерігала за ходом засідання.

На порядку денному – законопроекти, положення яких спрямовані на удосконалення та введення в дію якісно нового механізму запобігання та протидії корупції. Йдеться про такі проекти законів: «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення засад запобігання та протидії корупції»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»; «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації)».

«Ми вже отримали експертні висновки ГРЕКО (Групи держав Ради Європи проти корупції). У цілому ці висновки містять позитивну оцінку. Тобто наші ініціативи підтримані», – зазначив Віктор Янукович, додавши, що експерти Ради Європи оцінили законопроекти як істотний крок, який наблизить нашу державу до ефективних європейських стандартів у сфері боротьби з корупцією.

«Нам треба зупинити корупцію в Україні», – наголосив Президент.

У цьому контексті Глава держави назвав ще одним важливим питанням сьогоднішнього засідання розгляд Національної стратегії щодо запобігання та протидії корупції на 2010–2014 роки, яка визначатиме основні напрямки державної антикорупційної політики на вказаний період.

«Цей документ фактично підтвердить політичну волю керівництва держави, представників різних державних установ та громадських організацій, громадських діячів, які займають таку ж принципову позицію. І я сподіваюся, що нам з вами вдасться врешті-решт проводити ефективну державну політику у боротьбі з корупцію, яка сьогодні є загрозою навіть національній безпеці нашої держави», – сказав Президент.

Глава держави наголосив, що проект Стратегії також містить напрями та завдання щодо удосконалення системи публічної служби та адміністративних процедур. У тому числі це стосується посилення доброчесності на публічній службі, покращення доступу громадян до інформації про діяльність органів державної влади. «Це те, чого нам не вистачає для розбудови громадянського суспільства. Це ті демократичні цінності, які сьогодні – на словах, а нам їх треба запровадити як конкретні механізми у життя», – підкреслив Віктор Янукович.

Президент також зазначив, що Стратегія, окрім того, містить положення щодо удосконалення системи використання державного майна та бюджетних коштів, системи органів протидії корупції та інституту відповідальності за корупційні правопорушення, оптимізації фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Глава держави відзначив, що Стратегія встановлюватиме завдання не лише для органів державної влади, а й для інститутів громадянського суспільства, ЗМІ, визначаючи їх активними учасниками антикорупційної діяльності.

«Я впевнений, що лише разом, у співпраці, ми зможемо розраховувати на дієвий результат у цій роботі», – сказав Віктор Янукович. На переконання Президента, реалізація Стратегії дасть змогу підвищити ефективність запобігання та протидії корупції, а також сформувати у громадськості активну позицію у зазначеній сфері.

«Перед нашим Комітетом стоять важливі завдання, і я хотів би вас всіх закликати до ефективної роботи і співпраці», – резюмував Глава держави.

1

2

3

4

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.