Слушать радио киев еврейский

Відкритий лист Маркетінг-групі OS-Direct та ТОВ «ТЕДДІ ГРУПП» від Громадської організації «Українська незалежна рада єврейських жінок» та Громадської організації «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» з приводу агресивної реклами ТОВ «Гемафонд» в обмінних картах вагітних жінок України

Июль 22nd, 2010 | by admin |

Відкритий лист Маркетінг-групі OS-Direct та ТОВ «ТЕДДІ ГРУПП» від Громадської організації «Українська незалежна рада єврейських жінок» та Громадської організації «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» з приводу агресивної реклами ТОВ «Гемафонд» в обмінних картах вагітних жінок України.

Обмінна карта – головний документ вагітної жінки – окрім медичного формуляра, створеного відповідно до нормативних документів МОЗ України, містить рекламну інформацію фірм, що надають товари та послуги вагітним та батькам.

Як повідомило нас Міністерство охорони здоров’я в листах-відповідях № 04.02.22-10/1399 та № 04.02.22-58/1761 на скаргу громадськості про агресивну рекламу «Гемафонду» в обмінних картах вагітних, інформаційні матеріали, які надаються вагітній жінці паралельно з «Обмінною картою» для вагітних повинні бути направлені на інформування та підтримку вагітної жінки в період виношування дитини та спрямовані на здоровий спосіб життя, грудне вигодування та правильну поведінку під час пологів.

Однак, в обмінних картах , які в даний час розповсюджуються в районних жіночих консультаціях Києва та України, розміщена агресивна реклама Банку пуповинної крові «Гемафонд».

Жінки, які скаржаться на розміщену в обмінних картах рекламу «Гемафонду», переконані, що ця реклама носить агресивний характер та спричиняє моральний та психологічний тиск на вагітних та їх сім’ї. Цей тиск навмисно чиниться на вагітну та ї чоловіка в період підвищеної емоційної чутливості у зв’язку з очікуванням дитини та піклуванням про здоров’я та щастя малюка з метою заманити якнайбільше клієнтів для продажу їм комерційних послуг компанії.

В обмінній карті, виданій 300 000 накладом, на тій самій агресивній рекламі Гемафонду ще й зображена пляшка з соскою. Дане зображення асоціюється з штучним вигодуванням майбутньої дитини, що є грубим порушенням дотримання Міжнародного зведення правил з маркетингу замінників грудного молока і резолюцій ВОЗ.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі провела експертне засідання за нашою скаргою, на якому були розглянуті обмінні карти різних типів з рекламою « Гемафонду».

Експерти поділили нашу стурбованість з приводу негативного впливу агресивних рекламних повідомлень на стан здоров’я громадян України.

В листі № 902/5-07 від 27.05.2010р. Заступника Голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Деревянчука Г.Ю. Президенту Української незалежної ради єврейських жінок Гройсман Е.Н. зокрема говориться: «Національна комісія поділяє Вашу стурбованість з приводу негативного впливу рекламних повідомлень на стан здоров’я громадян України та бажання позитивних зрушень у цій сфері. Враховуючи, що обмінні карти вагітних жінок затверджені Міністерством охорони здоров’я України, розміщення реклами на їх сторінках знаходиться у компетенції цього центрального органу виконавчої влади. У пропагуванні здорового способу життя важлива роль належить організованій громадськості, тому щиро вдячні Вам за активну громадську позицію, небайдуже ставлення до процесів, які відбуваються в українському суспільстві та сподіваємося на плідну співпрацю».

В своїх письмових та усних відповідях на нашу колективну скаргу Міністерство охорони здоров’я запевнило нас, що карти, які розповсюджуються зараз, були видані в попередні роки. А в нових обмінних картах додаткова інформація до медичного формуляру буде обов’язково змінена на краще.
Колективна скарга була направлена нами після спільного засідання членів двох громадських організацій «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» та Української незалежної ради єврейських жінок.
Згідно Статуту громадської організації «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» ми надаємо всебічну допомогу населенню під час вагітності, пологів, грудного вигодовування та батьківства, приймаємо участь в діяльності, пов’язаній з експертизою товарів та послуг для вагітних, дітей та їх батьків. Згідно Статуту громадської організації «Українська незалежна рада єврейських жінок», при якій працює Центр по боротьбі з насильством та торгівлею жінками та дітьми , ми протидіємо всім видам насильства над жінками, в тому числі інформаційному насильству.

Шановні видавці обмінних карт,
ми звертаємо Вашу увагу на неприпустимість розміщення реклами, яка чинить тиск на психіку, в обмінних картах, які Ви видаєте для вагітних жінок України.

Просимо Вас припинити випуск та подальше розповсюдження карт з рекламою, яка засуджена жінками, їх близькими, а також головним компетентним експертним органом України Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі. Просимо Вас також, за можливістю, вилучити ще не використані обмінні карти старого зразку та запобігти їх подальшому використанню для вагітних.

А також просимо попередньо узгодити з громадськістю та експертами рекламно-інформаційний зміст та форму подачі реклами в нових обмінних картах вагітних, щоб запобігти інформаційному насильству, тиску на психіку вагітних, порушенню етичних норм, правил маркетингу молочних сумішей тощо.

За дорученням Української незалежної ради єврейських жінок та Групи підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс»

Гройсман Елеонора Наумівна,
Громадянка України
Мати двох дітей
Киянка в тринадцятому поколінні
Президент Української незалежної ради єврейських жінок
Президент громадської організації «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс»
Віце-Президент Єврейського форуму України
Віце-президент Асоціації недержавних громадських організацій
Засновник та видавець журналу «Спецназ для родителей»
Співзасновник та головний редактор газети «Київ єврейський»
Кандидат в мери Києва на виборах 2008 року
Член Спілки журналістів України, акредитована при Верховній Раді України
Керівник програм з захисту громадянських прав євреїв України
Представник України в Міжнародній раді єврейських жінок
Представник в Україні Координаційної Ради об’єднаннях організацій російських співвітчизників в Нідерландах
Представник в Україні Центра євреїв Бенілюкса

Докладніше про проблему агресивної реклами тут:

http://www.groisman.com.ua/nashe-protivodejstvie-agressivnoj-reklame-banka-pupovinnoj-krovi-gemafond

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.