Слушать радио киев еврейский

Вимоги водіїв тролейбусів частково задоволені

Март 30th, 2010 | by admin |

29 березня, після проведення попереджувальної акції Національного форуму профспілок і колективу київського тролейбусного депо №2, працівникам депо погасили всю заборгованість по зарплатах за лютий. Виплата заборгованості відбувалася вчора до пізнього вечора та, частково, сьогодні вранці. Крім того, адміністрація підприємства пообіцяла протягом трьох днів розпочати виплату зарплат за березень.

Голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук вважає, що ліквідація заборгованості є результатом солідарної позиції самих працівників депо та профспілкового об’єднання, які спільно провели акцію протесту. На його думку, в умовах економічної кризи та політичної нестабільності єдиним механізмом захисту прав трудових колективів є дієві справжні профспілки.

Також М.Якібчук повідомив, що, оскільки вимоги щодо виплати зарплат працівникам депо №2 виконуються, ініціативна група водіїв та НФПУ розглядає можливість перенести запланований на 5 квітня страйк на тиждень. За цей час буде змога оцінити, наскільки керівництво депо готове виконувати низку інших вимог колективу.

Зокрема, йдеться про повернення премій і надбавок, без яких зарплати водіїв знизилися вдвічі – до 2000-2200 грн. на місяць. Також працівники депо вимагають оптимізації системи наркологічного контролю, облаштування їдалень на маршрутах і повноцінного забезпечення депо запчастинами, оскільки близько 80% рухомого складу є аварійними машинами.

Національний форум профспілок проводить власне розслідування порушень прав працівників тролейбусного депо №2. НФПУ володіє інформацією, що може стати матеріалом для кримінальних та адміністративних справ – зокрема, з приводу створення штучної заборгованості із зарплат та порушення вимог безпеки праці з вини адміністрації підприємства, а також створення неналежних умов праці та побуту найманим працівникам.

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.