Слушать радио киев еврейский

Хвилина мовчання в Ізраїлі

Апрель 12th, 2010 | by admin |

12 квітня в Ізраїлі відзначають День пам’яті жертв Голокосту. О 10 годині за місцевим часом прозвучить сирена і буде оголошена хвилина мовчання.

Цього дня в країні не працюють розважальні заклади, не транслюються розважальні передачі, в школах, університетах, армії і урядових установах проходить поминання загиблих в нацистських концтаборах.

Меморіальні заходи розпочалися напередодні в Музеї Голокосту. Шестеро ізраїльтян запалили жалобні факели, що символізують 6 мільйонів загиблих євреїв. Виступаючи на церемонії, президент Ізраїлю Шимон Перес закликав світову спільноту більш уважно поставитися до загроз знищення, які виходять, перш за все, з Ірану.

Напередодні Дня пам’яті Європейський єврейський конгрес оприлюднив доповідь Інституту вивчення сучасного антисемітизму та расизму при Університеті Тель-Авіва, згідно з якою кількість випадків антисемітизму у світі в 2009 році подвоїлася і досягла рекордного значення за останні 20 років спостережень.

За минулий рік експерти нарахували 1129 “антисемітських інцидентів” у порівнянні з 559 випадками роком раніше. 49% зібраної статистики – це акти вандалізму, 29% – погрози застосування насильства, 15% – напади без використання зброї, 4% – з використанням зброї, 3% – підпали.http://tsn.ua/svit/v-izrayili-vidznachayut-den-pam-yati-zhertv-golokostu.html

Президент Ізраїлю Шимон Перес сказав в своїй промові:

“Наше право и наш долг – требовать от народов мира, чтобы не повторилось то безразличие, которые стоило миллионы человеческих жертв”, – сказал он.

Начальник генштаба Армії обороны Израїля генерал-лейтенант Габи Ашкенази наголосив:

“Никогда больше еврейские дети не будут глядеть со страхом, умоляя о пощаде. Никому из наших врагов никогда не будет дано определять судьбу народа Израиля”.

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.