Слушать радио киев еврейский

деятельность центра по борьбе с насилием и торговлей женщинами и детьми

1 червня 2010 р. Елеонора Гройсман, Президент Української незалежної ради єврейських жінок, взяла участь у засіданні круглого столу «Сучасний інформаційний простір і діти: як протистояти небезпекам?», який відбувся 1 червня 2010 року, в День захисту дітей, в УРІНФОРМІ.

Організатором круглого столу виступила Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, яка є постійним позавідомчим державним експертним і контролюючим органом,відповідальним за утвердження здорового способу життя та належного стану моральності суспільства. Засідання проводилося під головуванням Голови Комісії Василя Васильовича Костицького.

Під час засідання обговорювалися такі питання:

1. Участь жіночих громадських організацій у формуванні державної політики у сфері захисту суспільної моралі.
2. Небезпеки сучасного психосоціального простору для дітей.
3. Картина світу дітей в умовах інформаційного насильства.
4. Діти і медіа: соціалізація в агресивному медіа-середовищі.
5. Держава і громадськість: співпраця заради майбутнього.

До участі в роботі круглого столу були запрошені лідери жіночих громадських організацій, посадовці міністрств та відомств, іноземні фахівці та вітчизняні науковці.

Всі присутні виступили проти інформаційного насилля. По результатам круглого столу складено Резолюцію.

Елеонора Гройсман розповіла про необхіднімть створення постійнодіючого форуму жінок, очолюючих жіночі громадські організації. Розповіла про ефективність такої спільної роботи на прикладі Міжнародної ради єврейских жінок. Пояснила на яскравому прикладі, як інформаційне насилля породжує інші види насилля.
А також запропонувала присутнім підтримати роботу Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в той час, коли в її напрямок направлені напади про недоцільність її існування, як органу, який відроджує цензуру.
Суспільна мораль – це основа суспільства. А аморальність – це шлях у прірву.

1

2

3

11

4

5

6

7

8

9

10

_______________

“Знайдемо вихід”

На запись передачи “Знайдемо вихід” на Первом Национальном телеканале, посвященную внедрению ювенальной юстиции на Украине, приглашены представители министерств и ведомств, представители духовенства, юристы, ученые, иностранные специалисты,имеющие опыт по внедрению ювенальной юстиции, психологи, общественные деятели.

о1

2

3

4

5

6

7

________________

24 квітня 2010 р. відбулося спільне засідання представників громадських організацій Української незалежної ради єврейських жінок та Групи підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс».

На засіданні розглянуто ряд важливих питань. Зокрема, серйозну стурбованість викликала наявність агресивної реклами, розміщеної в обмінних картах вагітних. Дані карти на протязі останніх чотирьох років у період з 2006 по 2010 рік видаються в жіночих консультаціях по місцю проживання вагітних.

Агресивною визнана реклама послуг Гемафонду. Було заслухано думки ряду присутніх. Доповідачі з даної теми надали присутнім скарги батьків, що надійшли на адресу громадських організацій, про негативний вплив, який несе реклама, розміщена в обмінних картах. Та запропонували на розгляд учасників засідання декілька видів обмінних карт різного дизайну, які в означений період видавались і видаються вагітним в жіночих консультаціях. В усіх запропонованих до розгляду обмінних картах розміщена реклама послуг компанії Гемафонд.

Присутні переконані,що ця реклама носить агресивний характер та спричиняє моральний та психологічний тиск на вагітних та їх сім’ї з метою заманити якнайбільше клієнтів для продажу їм своїх комерційних послуг. Всі присутні самі є батьками, вони мають власних дітей, деякі трьох та більше. Їм знайомі хвилювання за своїх дітей, бажання вберегти їх від негараздів. Вони розуміють , як легко пійматися в розставлені сіті, якщо тобі обіцяють панацею для твоєї майбутньої дитини.

Було обговорено питання використання в медичних цілях стовбурових клітин з пуповинної крові. Доповідач, медик-фахівець розповів про стан наукових та медичних досліджень та впроваджень в сучасну українську медицину стовбурових клітин з пуповинної крові. Інформація, викладена доповідачем, дала змогу зрозуміти, що в даний час тема вивчена й вивчається недостатньо, використовуються стовбурові клітини в лікуванні досить рідко і в багатьох випадках їх застосування не дають очікуваного результату. Доповідач привів конкретні цифри та факти по використанню стовбурових клітин для хворих на СНІД та інші важкі хвороби. Результати цієї роботи загалом носять негативний характер.

Агресивне рекламування дорогостоючої «панацеї» в обмінних картах викликало обурення присутніх. Їх дуже стурбували дії Гемафонду, направлені на залякування вагітних заради досягнення комерційних цілей компанії.

Один з учасників засідання звернув увагу присутніх на один вид обмінної карти, який виданий вагітній жінці два місяці тому, в даний час ця карта перебуває на руках у вагітної, яка очікує найближчим часом на пологи. В цій обмінній карті, виданій 300 000 накладом, на рекламі Гемафонду на кубику зображена пляшка з соскою. Дане зображення асоціюється з штучним вигодуванням майбутньої дитини, що є грубим порушенням дотримання Міжнародного зведення правил з маркетингу замінників грудного молока і резолюцій ВОЗ, http://www.akev.narod.ru/wwo/fullcode.htm

Учасники засідання також були стурбовані неадекватною нецивілізованою реакцією представників Гемафону на статтю про пуповинну кров, викладену на сайтах http://www.groisman.com.ua/ та http://www.baby.org.ua/ 16 квітня 2010 р. Після розміщення цього матеріалу Елеонора Гройсман почала отримувати погрози від осіб, які представлялися співробітниками компанії Гемафонд.

Для захисту членів наших організацій та всіх тих жінок та сімей, що звертаються для захисту своїх прав і свобод було прийнято рішення направити запит на адресу Міністра охорони здоров’я з проханням дати оцінку даним фактам. З’ясувати причину лобіювання інтересів певних комерційних структур на державному рівні.

Направити колективну скаргу членів Української незалежної ради єврейських жінок та членів інших громадських організацій, обурених впливом на них недоброякісної агресивної нав’язливої реклами послуг компанії Гемафонд в обмінній карті вагітних та в районних жіночих консультаціях, в Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, до Комітету Верховної Ради з боротьби з організованою злочинністю і корупцією та до Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, а також повідомити правоохоронні органи про тиск з боку Гемафонду.

Фотокопії обмінних карт, надані їх власницями громадській організації УНРЄЖ разом із своїми скаргами про недоброякісну агресивну рекламу.

5

3

1

8
9

_______________

14 квітня 2010 р. відбулося 9-те засіданні Консультативної ради з питань ювенальної юстиції при Інституті законодавства Верховної Ради України.

Консультативну раду створено у 2006 р. за спільної ініціативи Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Інституту законодавства. Вона працює у форматі міжсекторального дорадчого органу під головуванням директора Інституту законодавства, члена-кореспондента НАН України О.Л. Копиленка.

9-те засідання було присвячене огляду діяльності органів державної влади, громадських і міжнародних організацій зі створення цілісної та ефективної системи ювенальної юстиції на нинішньому етапі суспільно-політичного розвитку України.

Засідання відбулося за участю Представника ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо, Старшого регіонального радника з питань захисту дітей Регіонального представництва ЮНІСЕФ у Центральній і Східній Європі–СНД Жана-Клода Леграна (Швейцарія), міжнародного експерта у сфері юстиції, Посла Доброї Волі ЮНІСЕФ з ювенальної юстиції Робера Бадінтера (Франція), представників Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Спілки адвокатів України, громадських і міжнародних організацій, наукових установ, засобів масової інформації.

Серед запрошених представників громадських організацій в засіданні брали участь Президент Української незалежної ради єврейських жінок Гройсман Елеонора та директор Центру по боротьбі з насильством та торгівлею жінками та дітьми при УНРЄЖ Токарь Олександр.

Під час заходу до уваги учасників було представлено ряд питань, а саме:

- оцінка досягнень реформування системи ювенальної юстиції в Україні за результатами дослідження консультанта ЮНІСЕФ Д. О’Доннелла (доповідач Старший регіональний радник з питань захисту дітей Регіонального представництва ЮНІСЕФ у Центральній і Східній Європі–СНД Ж.-К. Легран),

- діяльність Міністерства юстиції України у аспекті розвитку системи ювенальної юстиції в Україні (доповідач К.В. Іваненко, головний консультант Департаменту законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Міністерства юстиції України),

- презентація проекту технічної допомоги Уряду Канади „Реформування ювенальної юстиції в Україні” (доповідач Т. Сенфорд Аммар, Директор проекту в Україні)

- огляд результатів дослідження відповідності законодавства України щодо протидії торгівлі дітьми, дитячій порнографії та дитячій проституції положенням Факультативного протоколу до Конвенції ООН про захист прав дитини (представник Міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда-Україна”).

За результатами засідання були узгоджені та визначені пріоритетні сфери діяльності Консультативної ради протягом 2010 р.

Після завершення офіційної частини відбувся прийом від імені Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з нагоди візиту Посла Доброї Волі ЮНІСЕФ з ювенальної юстиції п. Робера БАДІНТЕРА.

Під час прийому всі запрошені мали змогу продовжити обговорення в неформальній обстановці.

89

79

75

90

74

58

_______________

17.03.2010
Питання законодавчого забезпечення і практики захисту дітей від насильства обговорено під час “круглого столу”, організованого Комітетом з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

На захід були запрошені представники громадських та міжнародних організацій. Від Української незалежної ради єврейських жінок( УНРЄЖ) були присутні Президент УНРЄЖ Гройсман Елеонора Наумівна та директор Центру по боротьбі з насильством і торгівлею жінками та дітьми при УНРЄЖ Токар Олександр Захарович.

hh

hjh

Відкриваючи захід, голова Комітету Павло Костенко зазначив, що Верховна Рада вже прийняла низку законів щодо захисту дітей від фізичного та психічного насильства, жорстокого поводження з дітьми, експлуатації, в тому числі сексуальної. Зокрема, з метою посилення соціального і правового захисту дитинства 5 березня 2009 року, було ухвалено Закон “Про Загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”. На засіданні зазначалося, що значну увагу в документі відведено захисту прав дітей різних категорій, запобіганню соціального сирітства, подоланню бездоглядності та безпритульності серед дітей, боротьбі з використанням дитячої праці, торгівлею дітьми, сексуальною експлуатацією, іншими формами жорстокого поводження з ними.
Крім цього, у Верховній Раді готується до ратифікації Конвенція Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення. Ратифікація цього документу, на думку народних депутатів, сприятиме створенню ефективного механізму боротьби з сексуальною експлуатацією дітей, зокрема дитячою порнографією і проституцією, та іншими формами сексуального розбещення дітей.
Учасники “круглого столу” також зазначили, що Україна – одна з 25 країн світу, які повністю заборонили на законодавчому рівні насильство над дітьми в будь-яких проявах.

Однак, за словами виступаючих, проблема насильства над дітьми залишається актуальною для України. Тому, наголосили члени Комітету, вкрай важливою сьогодні є думка фахівців щодо низки питань відповідної проблематики, а саме: конкретних кроків з виконання Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”; створення дієвого механізму виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми; аналізу необхідних законодавчих змін з огляду на перспективу ратифікації Конвенції Ради Європи № 201; практики захисту прав дитини; соціальної підтримки дитини, яка зазнали насильства; можливостей захисту потерпілої дитини в судовому процесі.

uuk

Довгостроковий експерт Ради Європи Моніка Платек зазначила, що в Україні є передові закони. Треба лише налагодити механізми їх застосування.

hjhjj

Юкіє Мокуо, Голова представництва Дитячого фонда (ЮНІСЕФ) в Україні розповіла, що проблема насильства над дітьми – це проблема не тільки України, а й інших країн світу.

hh1

Христинова Ганна, кандидат юридичних наук, доповіла про Законодавство України з питань протидії сексуальному розбещенню та сексуальній експлуатації дитини та шляхи його адаптації до вимог Конвенції Ради Європи №201

jj

Стефанiв Надiя Степанiвна, Заступник Голови суду – голова судової палати Івано-Франківської області, розповіла про застосування на практиці спеціальних кімнат для допиту дітей-свідків. Які допомагають захистити дитину й зменьшити психічне травмування.

kjj

Середницька Алла Дмитрівна, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини, розповіла про покращення в роботі Міністерства освіти і науки щодо запобігання насильства в сім ї.

jkk

Костицький Василь Васильович, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, наголосив, що зараз суспільство потерпає від інформаційного насильства над дітьми. Телевізор та інтернет є джералами інформаційної агресії. А всесвітня павутина педофілів листується з нашими дітьми по інтернету. 37 відсотків підліткі готові порушувати закон. Також діти готові відтворювати насильство.

За підсумками “круглого столу” ухвалено рішення про створення робочої групи з метою підготовки відповідних змін до чинного законодавства, які передбачали б удосконалення системи захисту дітей від насильства в Україні.

__________________________________________

17.03.2010 14:30
Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю Проекту Ради Європи зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей в Україні (TRES), Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), Жіночого консорціуму України проводить “круглий стіл” на тему “Законодавство і практика захисту дітей від насильства в Україні”

17 березня 2010 року о 14-30 (вул.Грушевського, 18/2, кімн. 11) Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю Проекту Ради Європи зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей в Україні (TRES), Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), Жіночого консорціуму України проводить “круглий стіл” на тему “Законодавство і практика захисту дітей від насильства в Україні”.

В програмі «круглого столу» планується обговорити наступні питання:

- національне законодавство щодо захисту дитини від насильства, зокрема сексуального аналіз необхідних законодавчих змін з огляду на перспективу ратифікації Конвенції Ради Європи 201;

- існуюча практика захисту прав дитини;

- соціальна підтримка дитини, яка зазнали насильства. Перспектива покращення послуг;

- можливості для захисту потерпілої дитини в судовому процесі.

До участі у засіданні запрошені представники парламентських комітетів, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міністерств, Київської міської державної адміністрації, громадських і міжнародних організацій.

______________________________________________

17.03.2010 Круглий стіл на тему: “Спірні питання у новій редакції Закону “Про застосування амністії в Україні” та шляхи їх вирішення
Спірні питання про застосування амністії обговорено під час круглого столу в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

hh

У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури, Державного департаменту з питань виконання покарань, Верховного Суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Спілки адвокатів, провідні вчені, представники громадських організацій.

hghg

Від Української незалежної ради єврейських жінок були присутні Гройсман Елеонора та Токарь Олександр.

Голова Комітету Віктор Швець, відкриваючи дискусію, зазначив, що “круглий стіл” є продовженням роботи Комітету з підготовки законопроекту про внесення змін до Закону “Про застосування амністії в Україні” (реєстр. №4179) до розгляду у другому читанні. Він нагадав, що чинний закон був прийнятий ще 1996 року.

Під час обговорення вони висловили низку зауважень і пропозицій, які будуть використані Комітетом під час підготовки законопроекту.

hjh

Елеонора Гройсман, Президент Української незалежної ради єврейських жінок, поставила запитання щодо застосування амністії у відношенні жінок.

Жінки важче ніж чоловіки витримують перебування в місцях позбавлення волі. Крім, того, вони майже повністю втрачають зв’язки з рідними й близькими за час перебування в місцях відбування покарань. Жінки, що відбувають покарання, в більшості дітородного віку. Й після виходу на волю по закінченню строку утримання за гратами, вони зовсім відірвані від соціума й дуже уразливі.

В.Швець відповів, що амністія до всіх засуджених застосовується однаково, без уваги на стать. Й нова редакція Закону “Про застосування амністії в Україні” не передбачає ніяких пом’якшень стосовно жінок.

Під час підготовки проекту Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проаналізував міжнародний досвід застосування амністії і з’ясував, що так як в Україні, амністія ніде не застосовується.

Але не можна не зазначити,- вважає Елеонора Гройсман, що в нашому хворому суспільстві є набагато більше факторів, що штовхають людей на злочин.А також не можна порівнювати умови, в яких знаходяться українські засуджені з умовами європейських місць позбавлення волі.

В дальнейшем все новости на портале “Киев еврейский”