Слушать радио киев еврейский

деятельность центра поддержки и помощи детям

04.04.2010 Конкурс дослідницьких робіт «Достовірні, але невідомі широкому загалу, факти єврейського життя та єврейської історії».

В рамках проекту «Євреї України» Українська незалежна рада єврейських жінок оголошує конкурс дослідницьких робіт «Достовірні, але невідомі широкому загалу, факти єврейського життя та єврейської історії».

До участі у конкурсі Української незалежної ради єврейських жінок запрошуються учні 7-11 класів загальноосвітніх шкіл,гімназій, ліцеїв, та студенти коледжів, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів України.

Територія дослідження:
Україна

Предмет дослідження:

Історичні події з життя єврейських громад та окремих осіб, які проживали й проживають на території сучасної України за весь період державних устроїв (часи Російської імперії; революційних подій 1917 року; становлення Радянської влади; колективізації та НЕПу; роки перших п’ятирічок; події Великої Вітчизняної війни: на фронті, в тилу, в окупації, трагедія Холокосту; відродження України в післявоєнний період; життя в УРСР до прийняття незалежності).

Вимоги до дослідницької роботи:

Дослідницька робота має бути надрукована або написана розбірливим почерком. Мова українська або російська. Роботи на конкурс направляються обов’язково в електронному та письмовому вигляді. Електронний варіант надіслати на адресу: eleonora@groisman.com.ua

Матеріали поштою направити на адресу: Україна, Київ -02222, вул. М.Лаврухіна, 3 оф. 2
Українська незалежна рада єврейських жінок. З приміткою «на конкурс».

В конкурсі можуть приймати участь як окремі особи, так і учнівські та студентські колективи.

Просимо звернути увагу на назву конкурсу «Достовірні, але невідомі широкому загалу, факти єврейського життя й єврейської історії». А також на те, що він є не літературним, а дослідницьким. В роботі бажано не використовувати статті та документу з офіційних джерел, Інтернету, книг, розповіді професіоналів (істориків, педагогів тощо).
Ми акцентуємо Вашу увагу на тому, що ми проводимо конкурс робіт, в яких будуть викладені раніше не відомі факти. Які надані безпосередньо учасниками подій, очевидцями та їхніми родичами саме Вам для використання в вашій дослідницькій роботі.
Перевага надається тим роботам, до яких долучені копії документів та листів. А також фотографії тих людей, якими надані свідчення, використані в роботі.

Термін подачі конкурсних робіт до 20 вересня 2010 року. 20 жовтня 2010 року будуть підведені результати конкурсу.

Нагородження учасників конкурсу.

Всі учасники конкурсу отримають Дипломи учасника конкурсу дослідницьких робіт «Достовірні, але невідомі широкому загалу, факти єврейського життя та єврейської історії».

Всі прізвища та імена учасників будуть розміщені на офіціальному сайті організації та в друкованих засобах масової інформації. Всі учасники отримають подарункові блокноти та ручки.

По результатам оцінки робіт компетентним журі конкурсу будуть визначені три переможці. Вони будуть нагороджені фотоапаратами та диктофонами.

Всі призи конкурсу допоможуть юним дослідникам в подальшій роботі. Авторам кращих конкурсних робіт буде запропонована співпраця з Українською незалежною радою єврейських жінок.

БАЖАЄМО УСПІХУ!

Президент Української незалежної ради єврейських жінок
Елеонора Наумівна Гройсман

________________________

1 червня 2010 р. Елеонора Гройсман, Президент Української незалежної ради єврейських жінок, взяла участь у засіданні круглого столу «Сучасний інформаційний простір і діти: як протистояти небезпекам?», який відбувся 1 червня 2010 року, в День захисту дітей, в УРІНФОРМІ.

Організатором круглого столу виступила Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, яка є постійним позавідомчим державним експертним і контролюючим органом,відповідальним за утвердження здорового способу життя та належного стану моральності суспільства. Засідання проводилося під головуванням Голови Комісії Василя Васильовича Костицького.

Під час засідання обговорювалися такі питання:

1. Участь жіночих громадських організацій у формуванні державної політики у сфері захисту суспільної моралі.
2. Небезпеки сучасного психосоціального простору для дітей.
3. Картина світу дітей в умовах інформаційного насильства.
4. Діти і медіа: соціалізація в агресивному медіа-середовищі.
5. Держава і громадськість: співпраця заради майбутнього.

До участі в роботі круглого столу були запрошені лідери жіночих громадських організацій, посадовці міністрств та відомств, іноземні фахівці та вітчизняні науковці.

Всі присутні виступили проти інформаційного насилля. По результатам круглого столу складено Резолюцію.

Елеонора Гройсман розповіла про необхіднімть створення постійнодіючого форуму жінок, очолюючих жіночі громадські організації. Розповіла про ефективність такої спільної роботи на прикладі Міжнародної ради єврейских жінок. Пояснила на яскравому прикладі, як інформаційне насилля породжує інші види насилля.
А також запропонувала присутнім підтримати роботу Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в той час, коли в її напрямок направлені напади про недоцільність її існування, як органу, який відроджує цензуру.
Суспільна мораль – це основа суспільства. А аморальність – це шлях у прірву.

1

2

3

11

4

5

6

7

8

9

10

_____________________________

“Знайдемо вихід”

На запись передачи “Знайдемо вихід” на Первом Национальном телеканале, посвященную внедрению ювенальной юстиции на Украине, приглашены представители министерств и ведомств, представители духовенства, юристы, ученые, иностранные специалисты,имеющие опыт по внедрению ювенальной юстиции, психологи, общественные деятели.

о1

2

3

4

5

6

7

______________________

14 квітня 2010 р. відбулося 9-те засіданні Консультативної ради з питань ювенальної юстиції при Інституті законодавства Верховної Ради України.

Консультативну раду створено у 2006 р. за спільної ініціативи Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Інституту законодавства. Вона працює у форматі міжсекторального дорадчого органу під головуванням директора Інституту законодавства, члена-кореспондента НАН України О.Л. Копиленка.

9-те засідання було присвячене огляду діяльності органів державної влади, громадських і міжнародних організацій зі створення цілісної та ефективної системи ювенальної юстиції на нинішньому етапі суспільно-політичного розвитку України.

Засідання відбулося за участю Представника ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо, Старшого регіонального радника з питань захисту дітей Регіонального представництва ЮНІСЕФ у Центральній і Східній Європі–СНД Жана-Клода Леграна (Швейцарія), міжнародного експерта у сфері юстиції, Посла Доброї Волі ЮНІСЕФ з ювенальної юстиції Робера Бадінтера (Франція), представників Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Спілки адвокатів України, громадських і міжнародних організацій, наукових установ, засобів масової інформації.

Серед запрошених представників громадських організацій в засіданні брали участь Президент Української незалежної ради єврейських жінок Гройсман Елеонора та директор Центру по боротьбі з насильством та торгівлею жінками та дітьми при УНРЄЖ Токарь Олександр.

Під час заходу до уваги учасників було представлено ряд питань, а саме:

- оцінка досягнень реформування системи ювенальної юстиції в Україні за результатами дослідження консультанта ЮНІСЕФ Д. О’Доннелла (доповідач Старший регіональний радник з питань захисту дітей Регіонального представництва ЮНІСЕФ у Центральній і Східній Європі–СНД Ж.-К. Легран),

- діяльність Міністерства юстиції України у аспекті розвитку системи ювенальної юстиції в Україні (доповідач К.В. Іваненко, головний консультант Департаменту законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Міністерства юстиції України),

- презентація проекту технічної допомоги Уряду Канади „Реформування ювенальної юстиції в Україні” (доповідач Т. Сенфорд Аммар, Директор проекту в Україні)

- огляд результатів дослідження відповідності законодавства України щодо протидії торгівлі дітьми, дитячій порнографії та дитячій проституції положенням Факультативного протоколу до Конвенції ООН про захист прав дитини (представник Міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда-Україна”).

За результатами засідання були узгоджені та визначені пріоритетні сфери діяльності Консультативної ради протягом 2010 р.

Після завершення офіційної частини відбувся прийом від імені Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з нагоди візиту Посла Доброї Волі ЮНІСЕФ з ювенальної юстиції п. Робера БАДІНТЕРА.

Під час прийому всі запрошені мали змогу продовжити обговорення в неформальній обстановці.

89

79

75

90

74

58

____________________________________________________
25.03.2010 Право выбора языка обучения.
Украина ратифицировала Европейскую Хартию региональных языков или языков меньшинств. Что теперь изменитися в нашей стране?

Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник заявил, что о том, что родители украинских школьников и студенты получат право выбирать язык обучения. Родители должны давать заявки руководству, а заявки будут удовлетворяться.

ghhgh

Вадим Колесниченко так прокомментировал это заявление: «Новый Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник безусловно прав. Законодательство Украины и ратифицированная Европейская Хартия региональных языков или языков меньшинств, безусловно гарантируют получение образования на родном языке.

Однако, для фактического воплощения этого права необходимо показать, что в обществе существует спрос на обучение на негосударственных языках – русском, венгерском, румынском и других. Сейчас, с заявлением министра, который первым решил исполнять законодательство Украины, появилась возможность поддержки и защиты родного русского языка» – считает народный депутат.

«В связи с этим, как председатель Правозащитного общественного движения «Русскоязычная Украина», обращаюсь ко всем родителям, которые хотят, чтобы их дети не только разговаривали, но и могли грамотно выражать себя на родном им языке, инициировать создание соответствующих отдельных групп и классов. Родители имеют гарантированное право на выбор языка обучения для своих детей.

Для того чтобы ваш ребенок мог обучаться в детском саду или школе например на русском языке, нужно написать заявление о желании создания такой группы обучения в администрацию учебного заведения или местное управление образования. Подробнее

http://r-u.org.ua/pravo/411-testirovanie.ht

___________________________________________________
18.03.201018 березня вібулося засідання “круглого столу” на тему: “Конвенція ООН про права інвалідів: міжнародні зобов`язання та соціально-правова відповідальність держави”

Організатор: Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з парламентським Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, проектом Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

До участі у засіданні були запрошені представники парламентських комітетів, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міністерств, Київської міської державної адміністрації, громадських і міжнародних організацій, посольств зарубіжних країн.

ijh

Від Української незалежної ради єврейських жінок в засіданні круглого столу брали участь Гройсман Елеонора та Токар Олександр.

jhh

Були представники організацій інвалідів, які розповіли про свої проблеми представникам державних установ і відомств.

Елеонора Гройсман поставила питання про необхідність удосконалення правової бази щодо недоношених дітей з дуже малою вагою при народженні. Завдяки сучасним методам реанімації ці діти виживають. Але потім мають численні проблеми зі здоров’ям. Вони можуть слабо чути, мати вади зору, а також в подальшому в них часто виявляється дитячий церебральний параліч. Всі проблеми цих дітей лягають на плечі їх батьків. А коштує лікування дуже дорого. Тому, якщо держава береться спасати життя таких дітей, треба й піклуватися про їх здоров’я в подальшому.

Присутні прийшли до висновків про необхідність зміни законодавчих норм та реальних механізмів виконання Конвенції про права інвадідів.

______________________________________

17.03.2010

Питання законодавчого забезпечення і практики захисту дітей від насильства обговорено під час “круглого столу”, організованого Комітетом з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

На захід були запрошені представники громадських та міжнародних організацій. Від Української незалежної ради єврейських жінок( УНРЄЖ) були присутні Президент УНРЄЖ Гройсман Елеонора Наумівна та директор Центру по боротьбі з насильством і торгівлею жінками та дітьми при УНРЄЖ Токар Олександр Захарович.

hh

Відкриваючи захід, голова Комітету Павло Костенко зазначив, що Верховна Рада вже прийняла низку законів щодо захисту дітей від фізичного та психічного насильства, жорстокого поводження з дітьми, експлуатації, в тому числі сексуальної. Зокрема, з метою посилення соціального і правового захисту дитинства 5 березня 2009 року, було ухвалено Закон “Про Загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”. На засіданні зазначалося, що значну увагу в документі відведено захисту прав дітей різних категорій, запобіганню соціального сирітства, подоланню бездоглядності та безпритульності серед дітей, боротьбі з використанням дитячої праці, торгівлею дітьми, сексуальною експлуатацією, іншими формами жорстокого поводження з ними.
Крім цього, у Верховній Раді готується до ратифікації Конвенція Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення. Ратифікація цього документу, на думку народних депутатів, сприятиме створенню ефективного механізму боротьби з сексуальною експлуатацією дітей, зокрема дитячою порнографією і проституцією, та іншими формами сексуального розбещення дітей.
Учасники “круглого столу” також зазначили, що Україна – одна з 25 країн світу, які повністю заборонили на законодавчому рівні насильство над дітьми в будь-яких проявах.

Однак, за словами виступаючих, проблема насильства над дітьми залишається актуальною для України. Тому, наголосили члени Комітету, вкрай важливою сьогодні є думка фахівців щодо низки питань відповідної проблематики, а саме: конкретних кроків з виконання Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”; створення дієвого механізму виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми; аналізу необхідних законодавчих змін з огляду на перспективу ратифікації Конвенції Ради Європи № 201; практики захисту прав дитини; соціальної підтримки дитини, яка зазнали насильства; можливостей захисту потерпілої дитини в судовому процесі.

Довгостроковий експерт Ради Європи Моніка Платек зазначила, що в Україні є передові закони. Треба лише налагодити механізми їх застосування.

Юкіє Мокуо, Голова представництва Дитячого фонда (ЮНІСЕФ) в Україні розповіла, що проблема насильства над дітьми – це проблема не тільки України, а й інших країн світу.

Христинова Ганна, кандидат юридичних наук, доповіла про Законодавство України з питань протидії сексуальному розбещенню та сексуальній експлуатації дитини та шляхи його адаптації до вимог Конвенції Ради Європи №201

Стефанiв Надiя Степанiвна, Заступник Голови суду – голова судової палати Івано-Франківської області, розповіла про застосування на практиці спеціальних кімнат для допиту дітей-свідків. Які допомагають захистити дитину й зменьшити психічне травмування.

Середницька Алла Дмитрівна, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини, розповіла про покращення в роботі Міністерства освіти і науки щодо запобігання насильства в сім ї.

Костицький Василь Васильович, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, наголосив, що зараз суспільство потерпає від інформаційного насильства над дітьми. Телевізор та інтернет є джералами інформаційної агресії. А всесвітня павутина педофілів листується з нашими дітьми по інтернету. 37 відсотків підліткі готові порушувати закон. Також діти готові відтворювати насильство.

За підсумками “круглого столу” ухвалено рішення про створення робочої групи з метою підготовки відповідних змін до чинного законодавства, які передбачали б удосконалення системи захисту дітей від насильства в Україні.
__________________________________________
анонс 13.03. 2010.

17.03.2010 14:30
Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю Проекту Ради Європи зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей в Україні (TRES), Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), Жіночого консорціуму України проводить “круглий стіл” на тему “Законодавство і практика захисту дітей від насильства в Україні”

17 березня 2010 року о 14-30 (вул.Грушевського, 18/2, кімн. 11) Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю Проекту Ради Європи зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей в Україні (TRES), Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), Жіночого консорціуму України проводить “круглий стіл” на тему “Законодавство і практика захисту дітей від насильства в Україні”.

В програмі «круглого столу» планується обговорити наступні питання:

- національне законодавство щодо захисту дитини від насильства, зокрема сексуального аналіз необхідних законодавчих змін з огляду на перспективу ратифікації Конвенції Ради Європи 201;

- існуюча практика захисту прав дитини;

- соціальна підтримка дитини, яка зазнали насильства. Перспектива покращення послуг;

- можливості для захисту потерпілої дитини в судовому процесі.

До участі у засіданні запрошені представники парламентських комітетів, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міністерств, Київської міської державної адміністрації, громадських і міжнародних організацій.

В дальнейшем все новости на http://evreiskiy.kiev.ua