Слушать радио киев еврейский

дієва допомога

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі дієво допомагає роботі громадських організацій

Я на власному досвіді переконалася в тому, що НЕК може допомогти громадській організації в відстоюванні інтересів захисту моралі. Хочу навести декілька прикладів з роботи, коли нашим громадським організаціям потрібно було зупинити порнографію в періодичному виданні та агресивну рекламу в обмінних картах. В цій справі нам дійсно допоміг НЕК.
В 2008 році ми, батьки, члени Громадської організації «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» звернулися в НЕК із скаргою на відверто порнографічну публікацію з фалоімітаторами в газеті «Блик». НЕК оперативно відреагувала на наше звернення.

Експерти НЕК здійснили експертизу матеріалів газети «Блик», в якій було виявлено публікації порнографічних зображень та матеріали, що посягають на національні цінності та ображають релігійні почуття віруючих. Відповідно до статей 2 та 6 Закону України «Про захист суспільної моралі» публікації такого змісту заборонено. За фактом виявлених порушень Національна комісія прийняла рішення направити до Генеральної прокуратури України клопотання щодо можливості прокурорського реагування.

Було поставлене питання щодо можливості позбавлення редакції газети «Блик» свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації.
В результаті за наступні два роки видавці «Блику» стали набагато відповідальніше розміщати статті і фотографії в своїй газеті. Ми спеціально регулярно дивимось зміст «Блику», жодного разу в ньому не було більше відвертих порнографічних матеріалів.

А саме зараз Україні вкрай необхідні канікули від порногафії та сексизму. Бо саме суспільна мораль є основою нормального усвідомлюваного життя громадян країни.
Також завдяки НЕКу «Українська незалежна рада єврейських жінок» та «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» дійсно змогли дієво відреагувати на скарги вагітних жінок на агресивну рекламу Гемафонду, яка міститься в їх обмінних картах. Та запобігти психічному тиску на тисячі майбутніх мам в майбутньому.

На спільному засіданні громадських організацій «Українська незалежна рада єврейських жінок» та «Група підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» були розглянуті скарги вагітних жінок, які просять захистити їх від морального та психічного тиску, який чинить ТОВ «Гемафонд», шляхом розміщення своєї агресивної реклами в обмінних картах вагітних та в жіночих консультаціях та прийшли до висновку, що реклама Сімейного банку пуповинної крові Гемафонд (ТОВ «Гемафонд») в обмінних картах вагітних дійсно є недоброякісною та агресивною, порушує етичні норми , спричиняє психічний тиск на вагітних заради досягнення комерційних цілей компанії.
Загальним рішенням членів засідання Президента Української незалежної ради єврейських жінок та Групи підтримки екологічного усвідомлюваного батьківства «Фенікс» Елеонору Наумівну Гройсман уповноважили направити запити і скарги керівництву країни, в компетентні органи, зокрема Голові Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Костицькому Василю Васильовичу.

Експерти НЕК поділили стурбованість громадськості з приводу негативного впливу агресивних рекламних повідомлень в обмінній карті на стан здоров’я громадян України. Та виразили свої побажання позитивних зрушень у цій сфері. Вони надали рекомендації Міністерству охорони здоров’я України, враховуючи, що обмінні карти вагітних жінок затверджуються МОЗ, а розміщення реклами на їх сторінках знаходиться у компетенції цього центрального органу виконавчої влади.
Таким чином, реклама ТОВ «Гемафонд» була визнана агресивною вагітними жінками, членами громадських організацій та підтверджена експертами головного експертного органу України Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі.

Як повідомило нас після цього Міністерство охорони здоров’я України, ТОВ «ТЕДДІ ГРУПП» розірвало угоду з компанією «ГЕМАФОНД» стосовно розміщення реклами Сімейного банку пуповинної крові в обмінних картках вагітних і копію цього документу надано в Міністерство охорони здоров’я».
Відтепер агресивна реклама Банку пуповидної крові більше не буди розміщуватися в обмінних картах – паспортах вагітних. І велику позитивну роль в цьому зіграло саме рішення НЕК, що носило рекомендаційний характер.

Зараз в пресі та в Інтернеті лунають численні нападки на НЕК. В тому числі постає питання доцільності його існування.
Ми на власному досвіді переконались в дієвості рекомендацій НЕК щодо вирішення важливих питань, що піднімає громадськість.

До речі, НЕК активно готова співпрацювати с Інститутами громадянського суспільства.
З листа НЕК до Української незалежної ради єврейських жінок: «У пропагуванні здорового способу життя важлива роль належить організованій громадськості, тому щиро вдячні Вам за активну громадську позицію, небайдуже ставлення до процесів, які відбуваються в українському суспільстві та сподіваємося на плідну співпрацю».

Діяльність Національної експертної комісії спрямована на піднесення культури та духовності народу України, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання майбутніх поколінь громадян України на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість, на засадах народних традицій, етичних норм і правил поведінки, що склалися у суспільстві.

Розуміючи, наскільки важлива роль НЕК в суспільстві, а також враховуючи численні нападки на цей орган, члени Української незалежної ради єврейських жінок вирішили створити громадську Ініціативу «ЗА Захист суспільної моралі». Та звернутися до громадськості з закликом підтримати Ініціативу.

Всі , хто хоче підтримати цю ініціативу, можуть звертатися на адресу eleonora@groisman.com.ua

Нашу ініціативу «ЗА ЗАхист моралі» вже підтримали декілька громадських організацій