Слушать радио киев еврейский

Вперше Генеральна Угода базуватиметься на цифрах – профспілки

Июнь 10th, 2010 | by admin |

Сьогодні, вперше з’явилася можливість підписати Генеральну Угоду між Урядом, роботодавцями та профспілками на основі конкретних взаємних зобов’язань, виражених у цифрах. Про це заявив Голова Національного Форуму Профспілок України Мирослав Якібчук.

За його словами, протягом останніх 18 років такі Угоди носили лише декларативний характер, фіксували наміри та побажання. «Сьогодні ж ми маємо оприлюднену Програму соціально-економічного розвитку, запропоновану Президентом, яка має чіткі індикатори виконання, і саме на основі тих з них, які мають відношення до соціальної політики, ми можемо розробити новий реальний документ», – зазначає Якібчук.

Він нагадав, що серед обіцянок нової влади було підвищення мінімальної пенсії до 1200 грн. уже до 2012 року, у цьому році повинна зрости мінімальна заробітна плата та посадові оклади працівників бюджетної сфери, ставка відрахувань на пенсійне страхування має складати не більше 35%, а співвідношення середніх розмірів пенсій та зарплат не менше 45%.

«Всі ці цифри мають також бути відображені і у новій Генеральній Угоді, – наголошує Голова НФПУ. – Ця Угода має бути розроблена на 4 роки, і в ній повинні закріплюватися підвищення мінімальної та, обов’язково, середньої заробітної платні, умови ефективної зайнятості працездатних українців, а також форми соціального захисту найбільш вразливих верств населення».

На думку Якібчука, Генеральна Угода може також враховувати і окремі показники з Передвиборчої Програми Президента, де декларувалося, що фінансування медичної галузі повинно становити не менше 10% ВВП; щомісячна допомога на дітей від 3 до 13 років – 250 грн, від 13 до 18 – 500 грн.; працівнику бюджетної сфери гарантується забезпечення житлом, при укладанні трудової угоди на 20 років, а молодим офіцерам вже протягом першого року служби.

Він повідомив, що експертами НФПУ, спільно з іншими профспілками, вже напрацьовуються покрокові пропозиції виконання Програми, і вже найближчим часом вони будуть передані на ознайомлення всім профспілкам та роботодавцям, та розповсюджені серед широкого кола громадськості.

«Ми вважаємо, що такий підхід – на основі соціального діалогу між владою, роботодавцями та профспілками дозволить втілити у реальність реформи, котрі справді необхідні Україні. І ми переконані, що наша ініціатива буде підтримана», – додає Якібчук.

* Генеральна Угода підписується між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями. Вона спрямована на удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розвиток соціального партнерства, реалізацію конституційних прав і гарантій працівників та роботодавців.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.