Слушать радио киев еврейский

Елеонора Гройсман про останнє березневе засідання Верховної Ради

Март 31st, 2010 | by admin |

Після сьогоднішнього засідання Верховної ради з явилася надія, що зелені насадження не будуть так бездумно знищуватись.

Не дивлячись на політичні переконання, 354! народних обранця дружньо підтримали проект закону.

Проект закону про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва доповів заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Заєць. Він зазначив, що цим проектом пропонується запровадити п’ятирічний мораторій на видалення земельних насаджень на окремих об’єктах благоустрою міста Києва. За словами І.Зайця, може комусь ця ініціатива видасться занадто радикальною, а комусь дуже локальною, але те, що діється із знезелененням міста Києва – спостерігається по всій Україні. Доповідач наголосив, що ініціатива запровадити в місті Києві мораторій на видалення зелених насаджень “є суголосною з настроями переважної більшості киян і необхідним заходом для збереження Києва, як міста із здоровим довкіллям”.
І.Заєць, говорячи про суть проекту, повідомив, що ним пропонується дозволити видалення окремих зелених насаджень у разі знесення аварійних дерев чи ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації. У цьому зв’язку доповідач зазначив, що проект цілком поміркований, враховує різні ситуації. Контроль за дотриманням мораторію на видалення зелених насаджень, згідно з проектом, передбачається покласти на державні органи охорони навколишнього природного середовища.

Народні депутати підтримали законопроект у першому читанні 354 голосами.

Наприкінці засідання парламентарії розглянули проект закону про внесення змін до Закону “Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України”. Автор, народний депутат Геннадій Москаль, повідомив, що цим проектом пропонується виключити з чинного законодавства таке поняття як “місцева міліція”, тому що місцеві органи влади не мають право її фінансувати згідно бюджетного законодавства.

Г.Москаль звернувся до народних депутатів з проханням підтримати проект, цим самим виключити підрозділи місцевої міліції як такі, що не існують.

Ю.Прокопчук зазначив, що згідно із проектом чисельність Міністерства внутрішніх справ збільшиться на 32,2 тисячі осіб, які раніше фінансувались із місцевих бюджетів. Таким чином, кількість працівників органів внутрішніх справ, які утримуються за рахунок Державного бюджету України, збільшується з 190 тисяч 500 до 222.700 із збереженням загальної чисельності МВС – 324 тисячі осіб.

Доповідач також повідомив, що реалізація законопроекту не потребує збільшення бюджетних видатків для Міністерства внутрішніх справ, оскільки кошти на утримання посад, які раніше, до 2003 року, фінансувались з місцевих бюджетів, в останні роки передбачаються у Державному бюджеті України. Неприйняття законопроекту призведе до необхідності скорочення відповідної чисельності працівників, розформування окремих підрозділів, селищних відділень міліції, що вплине на рівень обслуговування населення, розгляд та реагування повідомлення громадян.

hjhj

hjjh

jhjh

jjj

ukjk

рпрп

Народні депутати звертали увагу на те, що тільки десять відсотків місцевих бюджетів можуть фінансувати утримання підрозділів місцевої міліції, інші дев’яносто відсотків бюджетів є дотаційними. Промовці враховували необхідність існування таких підрозділів з огляду на те, що вони виконують інші функції, ніж органи внутрішніх справ. Водночас вони наголошували на тому, що питання потребує врегулювання. Одним з можливих виходів пропонувалося Міністерству фінансів на ту суму, яка передбачається на функціонування муніципальної міліції, зменшивши субвенції місцевим органам самоврядування і перерозподілити їх через Державний бюджет.

За результатами голосування законопроект не набрав необхідної кількості голосів для прийняття і був відхилений.

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.