Слушать радио киев еврейский

Захистимо дитину від насильства. Елеонора Гройсман на засіданні “круглого столу”, організованого Комітетом Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Март 17th, 2010 | by admin |

Питання законодавчого забезпечення і практики захисту дітей від насильства обговорено під час “круглого столу”, організованого Комітетом з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

На захід були запрошені представники громадських та міжнародних організацій. Від Української незалежної ради єврейських жінок( УНРЄЖ) були присутні Президент УНРЄЖ Гройсман Елеонора Наумівна та директор Центру по боротьбі з насильством і торгівлею жінками та дітьми при УНРЄЖ Токар Олександр Захарович.

hh

hjh

Відкриваючи захід, голова Комітету Павло Костенко зазначив, що Верховна Рада вже прийняла низку законів щодо захисту дітей від фізичного та психічного насильства, жорстокого поводження з дітьми, експлуатації, в тому числі сексуальної. Зокрема, з метою посилення соціального і правового захисту дитинства 5 березня 2009 року, було ухвалено Закон “Про Загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”. На засіданні зазначалося, що значну увагу в документі відведено захисту прав дітей різних категорій, запобіганню соціального сирітства, подоланню бездоглядності та безпритульності серед дітей, боротьбі з використанням дитячої праці, торгівлею дітьми, сексуальною експлуатацією, іншими формами жорстокого поводження з ними.
Крім цього, у Верховній Раді готується до ратифікації Конвенція Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення. Ратифікація цього документу, на думку народних депутатів, сприятиме створенню ефективного механізму боротьби з сексуальною експлуатацією дітей, зокрема дитячою порнографією і проституцією, та іншими формами сексуального розбещення дітей.
Учасники “круглого столу” також зазначили, що Україна – одна з 25 країн світу, які повністю заборонили на законодавчому рівні насильство над дітьми в будь-яких проявах.

Однак, за словами виступаючих, проблема насильства над дітьми залишається актуальною для України. Тому, наголосили члени Комітету, вкрай важливою сьогодні є думка фахівців щодо низки питань відповідної проблематики, а саме: конкретних кроків з виконання Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”; створення дієвого механізму виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми; аналізу необхідних законодавчих змін з огляду на перспективу ратифікації Конвенції Ради Європи № 201; практики захисту прав дитини; соціальної підтримки дитини, яка зазнали насильства; можливостей захисту потерпілої дитини в судовому процесі.

uuk

Довгостроковий експерт Ради Європи Моніка Платек зазначила, що в Україні є передові закони. Треба лише налагодити механізми їх застосування.

hjhjj

Юкіє Мокуо, Голова представництва Дитячого фонда (ЮНІСЕФ) в Україні розповіла, що проблема насильства над дітьми – це проблема не тільки України, а й інших країн світу.

hh1

Христинова Ганна, кандидат юридичних наук, доповіла про Законодавство України з питань протидії сексуальному розбещенню та сексуальній експлуатації дитини та шляхи його адаптації до вимог Конвенції Ради Європи №201

jj

Стефанiв Надiя Степанiвна, Заступник Голови суду – голова судової палати Івано-Франківської області, розповіла про застосування на практиці спеціальних кімнат для допиту дітей-свідків. Які допомагають захистити дитину й зменьшити психічне травмування.

kjj

Середницька Алла Дмитрівна, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини, розповіла про покращення в роботі Міністерства освіти і науки щодо запобігання насильства в сім ї.

jkk

Костицький Василь Васильович, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, наголосив, що зараз суспільство потерпає від інформаційного насильства над дітьми. Телевізор та інтернет є джералами інформаційної агресії. А всесвітня павутина педофілів листується з нашими дітьми по інтернету. 37 відсотків підліткі готові порушувати закон. Також діти готові відтворювати насильство.

За підсумками “круглого столу” ухвалено рішення про створення робочої групи з метою підготовки відповідних змін до чинного законодавства, які передбачали б удосконалення системи захисту дітей від насильства в Україні.

Метки:

Sorry, comments for this entry are closed at this time.