Слушать радио киев еврейский

общественно-политическая

__________________________________________________
Спірні питання у новій редакції Закону “Про застосування амністії в Україні” та шляхи їх вирішення обговорено під час круглого столу в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури, Державного департаменту з питань виконання покарань, Верховного Суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Спілки адвокатів, провідні вчені, представники громадських організацій.

jhjh

bnb

hghg

hh

Від Української незалежної ради єврейських жінок були присутні Гройсман Елеонора та Токарь Олександр.

jhhh

Голова Комітету Віктор Швець, відкриваючи дискусію, зазначив, що “круглий стіл” є продовженням роботи Комітету з підготовки законопроекту про внесення змін до Закону “Про застосування амністії в Україні” (реєстр. №4179) до розгляду у другому читанні. Він нагадав, що чинний закон був прийнятий ще 1996 року.

За його словами, в інституті амністії залишається багато спірних питань. Наприклад, звільнення від кримінальної відповідальності з припиненням всіх кримінальних справ і справ, розглянутих судами, або звільнення амністованих від додаткових видів покарань незалежно від їх виконання.

В.Швець вважає, що зміст законів про амністію, прийнятих протягом останніх десяти років, вимагає концептуального і техніко-редакційного удосконалення.

Голова Комітету також зазначив, що сьогодні звільнення особи від кримінальної відповідальності відбувається без визнання її судом винною у скоєнні злочину, тобто фактично відсутня передбачена Конституцією і Кримінальним кодексом обов’язкова форма державного засудження особи, що вчинила злочин. Тому прийняття таких законів викликає справедливе обурення законослухняних громадян, які звертаються до Комітету зі скаргами з цього питання.

Зокрема, неабиякий резонанс в країні викликало застосування амністії до осіб, які визнані винними у вибуху газу у житловому будинку в м. Дніпропетровську, в результаті якого загинуло понад 20 осіб.

“Подібне відношення з боку держави невиправдане з позиції гуманізму, така гуманність не сприяє виправленню таких осіб, а, отже, не попереджає скоєння нових злочинів”, – сказав голова Комітету.

В.Швець також нагадав, що Верховна Рада прийняла законопроект у першому читанні. За нього проголосували представники майже всіх політичних сил, що свідчить про актуальність проблеми і її законодавче розв’язання сприятиме розвитку демократії в Україні, гуманізації законодавства.
Заступник Генерального прокурора Віктор Кудрявцев повідомив, що Генеральна прокуратура підтримує запропоновані зміни. За його словами, вони заслуговують на увагу, відповідають вимогам Конституції України, чинному кримінальному законодавству.

Однак, чинне кримінальне законодавство, крім застосування амністії, передбачає ще 28 видів звільнення від кримінальної відповідальності, котрі на рівні з амністією мають однакову правову природу і досить широко застосовуються на практиці. Зокрема, це і каяття, і примирення з потерпілим, і взяття особи на поруки, і зміна обстановки тощо.

В.Кудрявцев зазначив, що необґрунтоване закриття кримінальних справ шкодить боротьбі із злочинністю, дозволяє злочинцям уникнути покарання, обмежує права та законні інтереси осіб та порушує принцип справедливості. За його словами, до вирішення питання слід підходити комплексно.
Народний депутат Валерій Бевз зазначив, що у чинному законі багато протиріч, які потребують виправлення. Головним, на його думку, є те, що акт амністії застосовується в Україні як благодійний акт і перетворився на певну систему. В.Бевз вважає за необхідне чітко розмежувати акт амністії і акт помилування.

Під час обговорення вони висловили низку зауважень і пропозицій, які будуть використані Комітетом під час підготовки законопроекту.

jhjhj

Елеонора Гройсман, Президент Української незалежної ради єврейських жінок, поставила запитання щодо застосування амністії у відношенні жінок.

Жінки важче ніж чоловіки витримують перебування в місцях позбавлення волі. Крім, того, вони майже повністю втрачають зв’язки з рідними й близькими за час перебування в місцях відбування покарань. Жінки, що відбувають покарання, в більшості дітородного віку. Й після виходу на волю по закінченню строку утримання за гратами, вони зовсім відірвані від соціума й дуже уразливі.

В.Швець відповів, що амністія до всіх засуджених застосовується однаково, без уваги на стать. Й нова редакція Закону “Про застосування амністії в Україні” не передбачає ніяких пом’якшень стосовно жінок.

Під час підготовки проекту Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проаналізував міжнародний досвід застосування амністії і з’ясував, що так як в Україні, амністія ніде не застосовується.

Але не можна не зазначити,- вважає Елеонора Гройсман, що в нашому хворому суспільстві є набагато більше факторів, що штовхають людей на злочин.А також не можна порівнювати умови, в яких знаходяться українські засуджені з умовами європейських місць позбавлення волі.

___________________________________________________
Верховная Рада отправила в отставку правительство Юлии Тимошенко. И проголосовала за новый состав правительства. На Украине появилось новое правительство

Верховная Рада 11 марта утвердила состав нового правительства страны во главе с исполняющим обязанности руководителя Партии регионов Николаем Азаровым. В новом правительстве 29 человек.

Перешедшая в оппозицию Юлия Тимошенко и ее сторонники практически в каждом из своих выступлений подчеркивают, что новая коалиция и правительство появились в результате нарушения законов, конституции и даже “узурпации власти”.

Чтобы прекратить пересуды, президент Виктор Янукович уже обратился в Конституционный суд с просьбой дать оценку новому регламенту Рады. Именно этот документ позволяет входить в коалицию отдельным депутатам и именно его в БЮТ называют незаконным.

Украинцы – кто с надеждой, кто с тревогой – ожидают от нового кабинета министров перемен.

Первым вице-премьером в новом правительстве стал Андрей Клюев. Вице-премьером по гуманитарным вопросам стал Владимир Семиноженко, вице-премьером по вопросам Евро-2012 – Борис Колесников. Вице-премьером по силовым вопросам назначен Владимир Сивкович, вице-премьером по вопросам АПК – Виктор Слаута, Сергей Тигипко назначен на должность вице-премьера и вице-премьером (по вопросам региональной политики) назначен Виктор Тихонов. Министром охраны окружающей среды назначен Виктор Бойко, главой Минтопэнерго назначен Юрий Бойко. Минтранс возглавил Константин Ефименко, Минпромполитики возглавил Дмитрий Колесников, Минкульт – Михаил Кулиняка, Минюст – Александр Лавринович. Министром здравоохранения стал Зиновий Мытнык, Министром внутренних дел стал Анатолий Могилев. Министром работы и соцполитики стал Василий Надрага, министр ЖКХ Александр Попов, Министр аграрной политики – Николай Присяжнюк. Министром Семьи молодежи и спорта стал Равиль Сафиулин, Дмитрий Табачник – министр образования и науки. Анатолий Толстоухов назначен министром кабинета министров. Василий Цушко стал министром экономики, Министром финансов назначен Федор Ярошенко. Министерство регионального развития возглавил Владимир Яцуба. Министром иностранных дел назначен Константин Грищенко, министром обороны – Михаил Ежель. Руководителем Службы безопасности Украины назначен Валерий Хорошковский.

Депутаты, вошедшие в Администрацию Президента и, занявшие кресла министров, сложили свои депутатские полномочия.
Победители рады. Оппозиция против. Против всего. И легитимности коалиции в Раде. И всех назначенных министров.

Жизнь в кулуарах активная. В основном дает интервью журналистам и проводит бриффинги оппозиция, критикуя новое правительство и все, что оно сделало, делает и еще будет делать.

cvc

ghh

gh

glf

h

hh

j

jhjhjjg

jhjhjjc

jkf

nb.

ohpi

puig

uf

uh

yyh

uii

____________________________________________________

В Верховной Раде Украины прошел брифинг Народного депутата Украины, Председателя Совета ВОО «Правозащитное общественное движение «Русскоязычная Украина» Колесниченко ВВ. на тему

«Мировая общественность осуждает правительство Украины и создает Международный антинацистский фронт»

hjh

jhjh

jjh

radam
____________________________________________________

3.03.2010 Сьогодні відбулося перше організаційне засідання Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України.

http://www.groisman.com.ua/?page_id=38

На першому засіданні були присутні представники громадських обєднань майже всіх національних меньшин України. Від Культурно-освітнього центру при Українській незалежній раді єврейських жінок були присутні три особи.
Згідно положення про  Громадську раду керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України було обрано керівні органи. Головою більшистю голосів присутніх обрали А.І.Монастирського.

Після чого він одразу зайняв місце головуючого та почав виконовувати обовязки Голови Ради.

hjhhj

Всі запрошені говорили про болючі питання національної освіти саме їх меньшини. Присутні сподіваються на тісний взаємозвязок між кожною організацією національних меньшин та Міністерством освіти і науки для покращення ситуаціїї з освітою рідною мовою.

Але поки чітких напрямків роботи не існує, так само, як і бюджету Міністерства на нові програми та вдосконалення існуючих.

hyghg

jj,

hghjh

hhghg

ghg

hhg

ugyg

hughg

Елеонора Гройсман, завідувач сектору
сприяння освіті рідною мовою
Міністерства освіти і науки України
Юрій Кононенко і Наум Гройсман
____________________________________________________

Страницы: 1 2 3 4 5 6